Sposobów jest kilka. Dla naszej firmy to jasne - należy bezwzględnie stosować tylko ekologiczne metody i substancje. Należą do nich przede wszystkim kwasy: mrówkowy, szczawiowy i mlekowy.
Opracowana przez naszą firmę ponad 20 lat temu metoda zwalczania WARROZY kwasem mrówkowym opiera się na odparowywaniu kwasu z produkowanego przez nas DOZOWNIKA z perforowanym wieczkiem. Jego całkowita pojemność to 60 ml. Wypełniony jest wkładem, który nasączamy kwasem mrówkowym o stężeniu 60% w ilości 40 ml. Tak przygotowany DOZOWNIK umieszczamy w górnej części ula (otworami w dół) na kratce wentylacyjnej, na tzw."pajączku" lub też na specjalnie wykonanej powałce. Ponieważ pary kwasu mrówkowego są cięższe od powietrza, opadając w dół wypełniają całą przestrzeń między ramkami, powodując niszczenie pasożytów, a wnikając jednocześnie pod zasklep czerwiu niszczą również i tam znajdujące się pasożyty. Intensywność parowania zależy między innymi także od temperatury otoczenia, która powinna wynosić od 15ºC do max 20ºC. Jest to bardzo ważne, gdyż w innych warunkach zabieg ten będzie mało efektywny. Dozownik w ulu powinien pozostać przez kilka dni, aż do całkowitego wyparowania kwasu. Najlepiej zabiegi wykonywać wiosną i następnie jesienią.
Opisana dawka jest dawką profilaktyczno - zapobiegawczą. W przypadku większego porażenia WARROZĄ, należy zabieg powtórzyć lub zastosować jednocześnie klika dozowników.
OFERUJEMY KWAS MRÓWKOWY W OPAKOWANAICH: 0,25 l oraz 0,5 l.
Dokładniejsze informacje dotyczące leczenia kwasem mrówkowym można znaleźć w fachowej literaturze lub na ulotce dołączonej do zakupionego kwasu.
Uwaga! Bardzo ważne!
Kwasu Mrówkowego nie należy stosować w czasie pożytku.
UWAGA - NIEBEZPIECZEŃSTWO!
Kwas Mrówkowy jest substancją żrącą. Podczas napełniania dozownika kwasem mrówkowym należy chronić oczy i ręce używając okularów i rękawic ochronnych. Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Nie wdychać mgły, par, rozpylonej cieczy. Stosować rękawice ochronne, odzież ochronną, ochronę oczu i twarzy.
Drugim bardzo znaczącym kwasem w zwalczaniu WARROZY jest kwas szczawiowy. Jego aplikowanie rodzinom pszczelim w zasadzie odbywa się na dwa sposoby:
Kwas Szczawiowy jest substancją żrącą. Podczas pracy z kwasem szczawiowym należy chronić oczy i ręce używając okularów i rękawic ochronnych. Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Nie wdychać par, nie połykać. Stosować rękawice ochronne, odzież ochronną, ochronę oczu i twarzy.
Zwalczanie WARROZY za pomocą kwasu mlekowego odbywa się poprzez opryskiwanie pszczół 15% roztworem kwasu. Zabieg należy wykonywać w okresie bezczerwiowym - ponieważ kwas nie wnika pod zasklep - w okresie jesiennym jako leczenie wspomagające przy niskich temperaturach otoczenia. Jest dobrze tolerowany przez pszczoły i nie stanowi dla nich zagrożenia. Należy spryskać wszystkie ramki oraz całe wnętrze ula. Na plaster powinno się zużyć ok. 15 ml. roztworu. Na korpus powinno sie zużyć ok. 100 - 150 ml roztworu. Minimalna temperatura podczas zabiegu nie powinna być niższa niż 10ºC.
OFERUJEMY KWAS MLEKOWY 15% W OPAKOWANIU: 0,5 l z rozpylaczem.
Dokładniejsze informacje dotyczące leczenia kwasem mlekowym można znaleźć w fachowej literaturze lub na ulotce dołączonej do zakupionego kwasu.
Uwaga! Bardzo ważne!
Kwasu Mlekowego nie należy stosować w czasie pożytku. Nie należy doprowadzać do przemoczenia pszczół. Zabieg najlepiej wykonać rozpylaczem.
UWAGA - NIEBEZPIECZEŃSTWO!
Kwas Mlekowy jest substancją żrącą. Podczas pracy z kwasem mlekowym należy chronić oczy i ręce używając okularów i rękawic ochronnych. Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. Nie wdychać par, mgły, rozpylonej cieczy. Stosować rękawice ochronne, odzież ochronną, ochronę oczu i twarzy.
ZAMÓWIENIA PRZYJMUJEMY CODZIENNIE:
![]() | 13 44 636 95 |
![]() | solo.jaslo@op.pl |
Copyright 2024 PPH SOLO All Rights Reserved